Πρώτος ο “Αίαντας” στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών (EIKONEΣ)

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ Ανδρών – Γυναικών, που έγινε στις 2 και 3 Απριλίου 2016, στη Χαλκίδα, ο ΑΙΑΝΤΑΣ Αγ. Δημητρίου κατέκτησε την 1η θέση στη γενική κατάταξη, καθώς κέρδισε 3 χρυσά, 1 ασημένιο και 2 χάλκινα μετάλλια.

Οι αθλητές του συλλόγου
• Φακίνος Ελευθέριος (ολυμπιακή κατηγορία των -58 kg)
• Mητσοπούλου Νάσια (ολυμπιακή κατηγορία των -67 kg)
• Χιώτη Δανάη (ολυμπιακή κατηγορία των -49 kg)
κατέκτησαν τα τρία χρυσά μετάλλια στις αντίστοιχες κατηγορίες και ως Πανελληνιονίκες θα συμμετέχουν με την εθνική ομάδα στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, το οποίο θα διεξαχθεί στην Ελβετία το Μάιο.

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η αθλήτρια του συλλόγου Ιωάννα Δεσύλλα στην κατηγορία των -62 κιλών, μετά από τέσσερις συναρπαστικούς αγώνες.

Τα χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν ο Σωτήριος Μπούτιος στην κατηγορία των -54 κιλών, και η Εργίνα Μπαλαχούτη στην κατηγορία των -49 κιλών.

Την 5η θέση κατέκτησαν οι αθλητές Νικόλαος Καραμανώλης και Κωνσταντίνος Χριστόπουλος.

Μένουμε Νότια – έλα στο ελεύθερο και ανεξάρτητο group των Νοτίων Προαστίων για να μοιραστούμε ότι συμβαίνει δίπλα μας.

Ειδήσεις, σχόλια, εθελοντισμός, αγορά, έξοδος, καλή ζωή, νεολαία, διασκέδαση, πολιτισμός, περιβάλλον, αθλητισμός, ανθρώπινες ιστορίες.
( ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- ΑΛΙΜΟΣ – ΒΑΡΗ – ΒΟΥΛΑ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΕΛΛΗΝΙΚΟ – ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ – ΓΛΥΦΑΔΑ -ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ)