1-4 το τοπικό ντέρμπι Φωστήρα – Χαραυγιακού και 1-1 η Ηλιούπολη με τα Μελίσσια

(cityofilioupolis.gr)

Περίπου 400 φίλαθλοι παρακολούθησαν το τοπικό ντέρμπι , Φωστήρα – Χαραυγιακου. Ο Φωστήρας προηγήθηκε στο 15΄λεπτό με γκολ του Φαρμάκη, Το δεύτερο ημίχρονο όμως είχε αποβολές και τέσσερα γκολ για τον Χαραυγιακό. Στο 50 αποβολή για τον Μπιρμίλη (ΧΑΡ) με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 55′ ο Ντότσικας κάνει το 1-1 ο Παπαδημητρίου το 1-2, αποβολή του Αθανασοπουλο Τερματοφύλακας του ΦΩΣΤΗΡΑ στο 74′, ο Τζανετος στο 77′ το 1-3 και ο Τσαφταριδης στο 85′ το τελικό 1-4.
Ο ΓΣΗ κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να σκοράρει στο 55′ με τον Ζουμπουνέλη και να ισοφαρίσει τα Μελίσσια που προηγήθηκαν με 0-1 στο δεύτερο ημίχρονο η Ηλιούπολη είχε δυο δοκάρια και μια χαμένη ευκαιρία στο 89 με κεφαλιά του Πετρίτση. Τα Μελίσσια κατάφεραν και έφυγαν από την Ηλιούπολη με τον βαθμό της ισοπαλίας.