Πολύτιμος βαθμός για τη Μπάρτσα

ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΠΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1-1>

Της Σοφίας Τσιρώνη (imaginistes.com)

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από την Πετρούπολη ο Άγιος Δημήτριος που ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ ισοφάρισε στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και διαμόρφωσε το τελικό 1-1, απέναντι στον Αίμο.

Οι Μπραχαμιώτες άφησαν χώρο στους αντιπάλους στο πρώτο ημίχρονο κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι και στο 27ο λεπτό ο Φίλιππος Ταλιούρας έκανε το 1-0. Ο Άγιος Δημήτριος όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου έφερε το παιχνίδι στα ίσια και έκανε το 1-1 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αίμος είχε το πάνω χέρι αλλά ο γκολκίπερ της Μπάρτσας κράτησε το … σκορ καθώς οι γηπεδούχοι είχαν αρκετές ευκαιρίες να βάλουν ένα ακόμη γκολ με τον τερματοφύλακα του Αγίου Δημητρίου να δίνει ρεσιτάλ αποκρούσεων. Επόμενη στάση είναι στα ίδια μέρη με την Αναγέννηση Πετρούπολης η οποία προέρχεται από μια σπουδαία νίκη με την Αθηναΐδα με 3-1 και δείχνει πιο επικίνδυνη από ποτέ…

Αναλυτικά τα αποτελέσματα (7η αγ): Αθηναϊδα – Αναγέννηση Πετρούπολης 1 – 3, Αίμος Πετρούπολης – Άγιος Δημήτριος 1 – 1, Άφοβος – Χρυσούπολη 5 – 0, Καλαμάκι – Γ.Σ Καισαριανής 0 – 1, Πανθησειακός – Πήγασος Πατησίων 2 – 0, Άτταλος Ν.Φ – Κολωνός 2 – 0, Άγιος Θωμάς – Πανιώνιος Καισαριανής. 1 – 0, Χαλκηδονικός- Λαύρα Αργυρούπολης 1-1.

Βαθμολογία (μέχρι 7η αγ): Άτταλος 16, ΓΣ Καισαριανής 16, Πήγασος Πατησίων 15, Κολωνός 15, Άφοβος 14, Αίμος Πετρούπολης 13, Άγιος Θωμάς 11, Λαύρα Αργυρούπολης 10, Άγιος Δημήτριος 9, Χρυσούπολη 8, Πανθησειακός 7, Αναγέννηση Πετρούπολης 7, Καλαμάκι 6, Πανιώνιος Καισαριανής 4, Αθηναΐδα 4, Χαλκηδονικός 2.

Επόμενη αγωνιστική (8η): Αναγέννηση Πετρούπολης- Άγιος Δημήτριος, Χρυσούπολη- Αίμος Πετρούπολης, ΓΣ Καισαριανής- Άφοβος, Πήγασος Πατησίων- Καλαμάκι, Αθηναΐδα- Άτταλος, Κολωνός- Άγιος Θωμάς, Πανιώνιος Καισαριανής- Χαλκηδονικός, Λαύρα Αργυρούπολης- Πανθησειακός.