Ο ΓΣ Γλυφάδας κέρδισε 6 μετάλλια στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παμπαίδων/Πανκορασίδων

Ο Γ.Σ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΣΤΙΒΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ( ΗΛΗΚΙΑΣ 13-14 ΚΑΙ 15 ΕΤΩΝ ) ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ Κ16 ΠΟΥ ΔΙΕΞΗΧΘΗ 13-14/7/2020 ΣΤΟΝ ΑΓ ΚΟΣΜΑ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΣ 6 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ – 1 ΧΡΥΣΟ – 1 ΑΓΡΥΡΟ ΚΑΙ 4 ΧΑΛΚΙΝΑ.

1η η Όλια Ματσέλα στο Ακόντιο Πανκορασίδων
2ος ο Κυριακίδης Βασιλειος στα 150μ. Παμπαίδων
3ος ο Μαρδίκης Δημήτριος στα 1200μ. Παμπαίδων
3ος ο Γρηγοριάδης Αναστάσιος στα 3000μ.Παμπαίδων
3ος ο Φρίτζος Σπυρίδων στο άλμα τετραπλούν Παμπαίδων
3η η ομάδα Σκυταλοδρομίας 3χ1200 Παμπαίδων
Την πρώτη θέση κατέκτησε η Όλια Ματσέλα στον ακοντισμό, με νέα ατομική επίδοση 39.68μ στους αγώνες του 5ου ομίλου του Πανελληνίου Πρωτάθληματος Κ16, που συμμετέχουν αθλητές και αθλήτριες από τις ΕΑΣ Πειραιά και Νοτιοδυτικής Αττικής, Κρήτης, Χίου/Σάμου – Ανατολικής Στερεάς/Εύβοιας.Τη 2η θέση κατέλαβε στα 150μ ο Κυριακίδης Βασίλειος, την 3η θέση κατέλαβαν στα 1200μ ο Μαρδίκης Δημήτριος,ο Γρηγοριάδης Αναστάσιος στα 3000μ και ο Φίντζος Σπυρίδων στο άλμα τετραπλούν και τήν δεύτερη θέση στη σκυταλοδρομία 3χ1200μ. ο Γρηγοριάδης Αναστάσιος, ο Λαμπρίδης Γεώργιος και ο Μαρδίκης Δημήτριος .