Τράχωνες – Περιστέρι 1-2 και ευθύνες στον Ορφανό(;) για την ήττα

Οι γηπεδούχοι Τράχωνες, εξόριστοι από το γήπεδό τους, έδωσαν άλλο ένα παιχνίδι σε ξένο γήπεδο, αυτή τη φορά, στην Αργυρούπολη και το πλήρωσαν ακριβά! Στο κρίσιμο παιχνίδι με το Περιστέρι κατόρθωσαν να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο με 1-0, στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε η απόδοση της ομάδας, χωρίς όμως το Περιστέρι να κάνει τις μεγάλες φάσεις.

Δυστυχώς, στην αρχή του β’ ημιχρόνου, σε μια ολιγωρία της άμυνας, οι Τράχωνες δέχτηκαν την ισοφάριση. Στη συνέχεια η ομάδα ανέβηκε, έχασε εκπληκτική ευκαιρία να προηγηθεί για να δεχθεί τελικά και δεύτερο γκολ από εμφανή θέση οφσάιτ.

Η συνέχεια είναι εξαιρετικά δύσκολη για την επίτευξη του στόχου της γ’ εθνικής και δυστυχώς μεγάλος υπεύθυνος είναι ο Δήμος, που ανάγκασε την ομάδα μας να παίξει ένα ολόκληρο πρωτάθλημα χωρίς έδρα.