Αιγάλεω-Τράχωνες 2-2

Στο τέλος γλίτωσε την ήττα το Αιγάλεω στην έδρα του από τους Τράχωνες, παίρνοντας την ισοπαλία (2-2) στις καθυστερήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 18’ με σουτ του Σαπαλίδη για το 0-1, ενώ η αντίδραση του «Σίτι» ήρθε στο 57’ με τον Παπουτσή να ισοφαρίζει με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 85’ ο Καλλιπολίτης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους Τράχωνες και ενώ όλα έδειχναν πως θα πάρουν σπουδαίο «διπλό», στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Δάρρας με σουτ μέσα από την περιοχή λύτρωσε το Αιγάλεω για το τελικό 2-2.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Πάρης Βάλβης): Κουρεπίνης, Παπουτσής, Κουμπούλης, Κάλλης, Δάρρας, Βουτυράς, Δουκάκης, Τουρνάς, Μακρής, Τζανετάκος (64’ Χανιώτης), Παπαθανασίου (74’ Πολυκρέτης)

ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Κώστας Μιχάλης): Καραβατάς, Κάρδαρης, Ελευθεριάδης, Τριανταφύλλου, Σκόνδρας (74’ Δρακοντίδης), Γούλας, Καλλιπολίτης, Μπανιάς (87’ Παλιάς), Σαπαλίδης, Μπεθάνης (64’ Μαστραντώνης), Τουγουντζόγλου