Συνεχίζει με ήττες…

Πανερυθραϊκός – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 82-50>

Της Σοφίας Τσιρώνη (imaginistes.com)

Μια ακόμη ήττα πραγματοποίησε ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου στην Ερυθραία απέναντι στον Πανερυθραϊκό με το συντριπτικό σκορ, 82-50, στην 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής.

Ενώ ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 13-12, αργότερα φάνηκε πως έχασε το ρυθμό του αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ με δέκα πόντους με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει με 34-24. Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης, οι Μπραχαμιώτες δεν μπόρεσαν να συνέλθουν και λεπτό με λεπτό έχαναν τη μάχη για ένα καλό αποτέλεσμα ώσπου στο τέλος ήρθε η ήττα με 82-50. Από τους διακριθέντες του Κρόνου ήταν ο Αγγελόπουλος που σκόραρε 14 πόντους ενώ από τους γηπεδούχους οι Τοπάλης και Μακρής ήταν οιmvp του αγώνα που σκόραραν 17 και 15 πόντους αντίστοιχα..

Τα δεκάλεπτα: 12-13, 34-24, 50-38, 82-50.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κοντούδης 7 (1), Κοτίδης, Καλλιανιώτης 2, Μακρής 15 (2), Ξιούρας 9 (3), Παπαντωνάκος, Τεχλικίδης 5, Τοπάλης 17 (5), Σολωμός 12, Οικονομόπουλος 6 (2), Γεωργίου 2, Τζέμης 7.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παρασκευόπουλος): Αγγελόπουλος 14 (1), Μιχαλόπουλος 4, Δολιανίτης, Βρύνας 7 (2), Βλαχόπουλος 10, Καραπλής 7 (1), Στραγανιώτης 5 (1), Αντωνόπουλος 3 (1), Λαζαρίδης.

Τα αποτελέσματα: Πανερυθραϊκός – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 82-50, Πέραμα – Έσπερος ΑΟΠΑ 83-91 (78-78κ.α.), Αετός – Ένωση Ιλίου 68-61, Ψυχικό – Δούκας 103-68, Νήαρ Ηστ – ΑΕΚ 57-70, Αμύντας Δάφνης – Χαλκίδα 77-66 Ρεπό: Χολαργός.

Η Βαθμολογία (6 αγ.): ΑΕΚ 10*, Πανερυθραϊκός 10, Αμύντας Δάφνης 10, Ψυχικό 9*,  Νήαρ Ηστ 9, Δούκας 9,  Ένωση Ιλίου 9, Χολαργός 8*, Αετός 8*, Έσπερος ΑΟΠΑ 8, Χαλκίδα 6*, Πέραμα 6, Κρόνος Αγ. Δημητρίου 6*.

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (7η αγ.): Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Πέραμα, Έσπερος ΑΟΠΑ – Αετός, Ένωση Ιλίου – Ψυχικό, Δούκας – Χολαργός, ΑΕΚ – Πανερυθραϊκός, Χαλκίδα – Νήαρ Ηστ.

Ρεπό: Αμύντας Δάφνης