Mεγάλες διακρίσεις και ρεκόρ από τους αθλητές του ΓΣ ΠΗΓΑΣΟΣ Αγίου Δημητρίου

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου της κατηγορίας Κ16 , αγωνίστηκαν οι αθλητές του ΓΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ φέρνοντας μεγάλες διακρίσεις και ρεκόρ!

Στην 4η θέση της ΓΕΝΙΚΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ του Πρωταθλήματος , ανάμεσα σε 77 σωματεία , ο σύλλογός μας επιβεβαίωσε ότι αποτελεί μια από τις μεγαλες δυναμεις σε Πανελλαδικό επίπεδο και σε αυτή την Κατηγορία !!

Οι αθλητές μας κατέκτησαν 4 χρυσά , 1 ασημενιο και 5 χάλινα μεταλλια !

Την 1η θέση και αντίστοιχα χρυσά μετάλλια κατέκτησαν με την ομάδα σκυταλης 4Χ200μ. του Πήγασου οι ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ , ΣΕΝΚΑΛΑ ΗΒΗ-ΦΑΝΗ , ΚΛΗ ΝΕΦΕΛΗ-ΑΡΓΥΡΩ , ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ , με μια επιβλητική εμφάνιση και νέο ρεκόρ!

Στα 150μ Κοριτσιών ο Πήγασος είδε 2 αθλήτριές του να ανεβαίνουν στο βάθρο των νικητριών !   Στη  2η θέση η ΣΕΝΚΑΛΑ ΗΒΗ-ΦΑΝΗ και στην 3η θέση η ΚΛΗ ΝΕΦΕΛΗ-ΑΡΓΥΡΩ κατέκτησαν αντίστοιχα το ασημένιο και το χάλκινο μετάλλιο στο αγώνισμα !

Η ομάδα σκυταλοδρομίας 3Χ1200μ των αγοριών κέρδισε την 3η θέση με τους ΚΑΡΑΛΗ ΙΩΑΝΝΗ , ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΗ , ΑΪΒΑΤΟΓΛΟΥ ΑΛΕΞΗ και αντίστοιχα χάλκινα μετάλλια , με νέο ρεκόρ !!!!!

Στον Ακοντισμό ο ΚΑΡΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο και την 3η θέση στο αγώνισμα !!