Τέσσερα στα τέσσερα από τους αθλητές του ΑΝΟ Γλυφάδας στην κατηγορία των Optimist (ΕΙΚΟΝΕΣ)

Για τέταρτο συνεχόμενο Σαββατοκύριακο αθλητής του ΑΝΟΓ κερδίζει την γενική κατάταξη σε διασυλλογικό αγώνα Optimist. Στον αγώνα που οργάνωσε ο Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Βούλας με την συμμετοχή 140 αθλητών ο Λάζαρος Κεχαγιόγλου κατέκτησε το Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των αγοριών. Στα κορίτσια η Εβελίνα Καραγέωργου κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο σε ισοβαθμία με την πρώτη ενώ στα εντεκάχρονα αγόρια ο Αλέξανδρος Κυφίδης πήρε το αργυρό μετάλλιο.

Οι αθλητές μας επιστρέφουν στον ΑΝΟΓ ώστε να συνεχίσουν την προετοιμασία τους για τον διεθνή αγώνα ομαδικού optimist που θα πραγματοποιηθεί 16-18/11 στον Ναυτικό Όμιλο Θεσσαλονίκης.

Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα και τους προπονητές μας Χρήστος Χιονάς (Christos Chionas) και Nikitas Kechagioglou.