Δείτε live: Διεθνές μίτινγκ ρυθμικής γυμναστικής (είσοδος ελεύθερη)


Η Ελληνική Γυμναστική Ομοσπονδία, ο Γυμναστικός Όμιλος Παλαιού Φαλήρου “Η ΑΡΜΟΝΙΑ” και ο Δήμος Παλαιού Φαλήρου διοργανώνουν από κοινού το διεθνές μίτινγκ ρυθμικής γυμναστικής “Aphrodite Cup 2016”.

Η διοργάνωση θα διεξαχθεί από τις 11 έως τις 13 Μαρτίου στο Ολυμπιακό Κλειστό Γυμναστήριο TAE KWON DO (Δέλτα Φαλήρου) και σε αυτό θα λάβουν μέρος αθλήτριες στο ατομικό και στο ανσάμπλ, στις κατηγορίες γυναικών και νεανίδων.
Το “APHRODITE CUP 2016” αποτελεί μία από τις σημαντικότερες εκδηλώσεις της ρυθμικής γυμναστικής στην Ελλάδα και ενδεικτικό είναι το γεγονός, ότι ήδη συμπεριλαμβάνεται στο επίσημο ετήσιο αγωνιστικό πρόγραμμα της Διεθνούς Ομοσπονδίας Γυμναστικής (FIG) .
Το “παρών” στην διοργάνωση θα δώσουν 230 αθλήτριες από 52 σωματεία και Εθνικές ομάδες από 21 χώρες (Καναδάς, Κύπρος, Τσεχία, Εσθονία, Γαλλία, Μ. Βρετανία, Καζακστάν, Ισραήλ, Πολωνία, Ρουμανία, Σιγκαπούρη, Σλοβενία, Τουρκία, Λουξεμβούργο , Ελλάδα, Ισπανία, Μαλαισία, Ρωσία, Σερβία, Κορέα, Ουκρανία).

Μένουμε Νότια – έλα στο ελεύθερο και ανεξάρτητο group των Νοτίων Προαστίων για να μοιραστούμε ότι συμβαίνει δίπλα μας.
Ειδήσεις, σχόλια, εθελοντισμός, αγορά, έξοδος, καλή ζωή, νεολαία, διασκέδαση, πολιτισμός, περιβάλλον, αθλητισμός, ανθρώπινες ιστορίες.
( ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- ΑΛΙΜΟΣ – ΒΑΡΗ – ΒΟΥΛΑ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΕΛΛΗΝΙΚΟ – ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ – ΓΛΥΦΑΔΑ -ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ)


Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα έχει ως εξής:
Παρασκευή 11 Μαρτίου 2016
08.30 – 10.15: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Α’ όμιλος: σχοινάκι – στεφάνι
10.15 – 12.00: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Β΄ όμιλος: σχοινάκι – στεφάνι
12.00 – 13.45: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Γ΄ όμιλος: σχοινάκι – στεφάνι
ΔΗΜΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ – ΤΕΡΨΙΧΟΡΗΣ 51 & ΑΡΤΕΜΙΔΟΣ, 175 62 ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
ΤΗΛΕΦΩΝΑ: 213 2020300, 213 2020285, e-mail: press.pf@palaiofaliro.gr
14.30 – 16.15: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Δ΄ όμιλος: σχοινάκι – στεφάνι
16.15 – 18.00: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Ε΄όμιλος: σχοινάκι – στεφάνι
18.10 – 18.30: Αγώνας Ανσάμπλ κατηγορίας Νεανίδων 5 μπάλες -1η Παρουσίαση
18.30 – 19.00 Τελετή Έναρξης
19.00 – 20.40: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Γυναικών Α΄ όμιλος: στεφάνι – μπάλα
20.40 – 22.20: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Γυναικών Β΄ όμιλος: στεφάνι – μπάλα
Σάββατο 12 Μαρτίου 2016
08.30 – 10.15: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Δ΄ όμιλος: μπάλα – κορύνες
10.15 – 12.00: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Ε΄ όμιλος: μπάλα – κορύνες
12.00 – 12.15: Αγώνας Ανσάμπλ κατηγορίας Νεανίδων 5 μπάλες – 2η Παρουσίαση
13.45 – 15.30: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Α’ όμιλος: μπάλα – κορύνες
15.30 – 17.15: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Β΄ όμιλος: μπάλα – κορύνες
17.15 – 19.00 : Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Νεανίδων Γ΄ όμιλος: μπάλα – κορύνες
19.15 – 20.55: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Γυναικών Β΄ όμιλος: κορύνες – κορδέλα
20.55 – 22.35: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Γυναικών Α΄ όμιλος: κορύνες –
κορδέλα
Κυριακή 13 Μαρτίου 2016
14.00 – 15.05: Τελικοί Αγώνες Νεανίδες: σχοινάκι – στεφάνι
Τελικοί Αγώνες Γυναίκες: στεφάνι –μπάλα
15.30 – 16.00: Τελικός Αγώνας Ανσάμπλ Νεανίδων: 5 Μπάλες
16.00 – 17.15: Τελικοί Αγώνες Νεανίδες: μπάλα – κορύνες
Τελικοί Αγώνες Γυναίκες: κορύνες – κορδέλα
17.15 – 18.00: Gala
19.00 – 19.30: Τελετή λήξης
ΑΓΩΝΑΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Σάββατο 12 Μαρτίου 2016
12.15 – 12.45: Ατομικός αγώνας κατηγορίας Κορασίδων: σχοινάκι – στεφάνι
Κυριακή 13 Μαρτίου 2015
12.00 – 13.30: Ατομικός Αγώνας κατηγορίας Κορασίδων: μπάλα – κορύνες

Διαβάστε Επίσης

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

X