2 νίκες και 2 ήττες για τις ομάδες της Ηλιούπολης το Σαββατοκύριακο

Νίκη για ΓΣΗ και Χαραυγιακό ήττα για Φωστήρα και Διάνα.
ΣΟΥΡΜΕΝΑ-Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 0-1
Εκτός έδρας νίκη για τον ΓΣΗ στον Άγιο Δημήτριο, ο ΓΣΗ ήταν καλύτερος από τα Σούρμενα και με ένα γκολ στο πρώτο τέταρτο κατάφερε και πήρε τους τρεις βαθμούς. Το γκολ στο 15λεπτό με πέναλτι ο Πετρίτσης.
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ 2004 3-1
Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο Χαραυγιακός επικρατώντας αυτή την φορά του Αστέρα 2004 με 3-1. Ο Χαραυγιακός δέχτηκε πρώτος γκολ αλλά κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να βρει τρεις φορές το δρόμο για γκολ. Στο 21ο λεπτό το γκολ για τον Αστερα 2004 ο Ζουμπουρλής στο 60′ ο Κουλουρίδης το 1-1 και ο Τσούνι στο 64′ το 2-1 και ο Παπαδημητρίου στο 78′ το τελικό 3-1.
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΦΩΣΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2-1
Ο Φωστήρας Ηλιούπολης είναι ο ουραγός της βαθμολογίας, τα γκολ για το Γαλάτσι πέτυχε ο Χαραλάμπους στο 52′ και στο 73′ ο Φωστήρας ισοφάρισε στο 64′ με τον Μπουφίδη.
ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 0-1
Η Διάνα δεν τα κατάφερε στο γήπεδο της και έχασε με 0-1 από τον Χολαργό